Sultanbeyli Böcek İlaçlama

Sultanbeyli daha çok yeşillik veya deniz kesimine uzak olup daha çok evlerin içi ve birbirlerine yapışık olan semtlerden bir tanesidir. Evleri birbirlerine aşık olmasından evler yaş itibariyle eski olmasından dolayı dışarıdan içeriye girebilecek böcek potansiyelleri de artmaktadır. Sultanbeyli’nde çok fazla kedilerin olmasından dolayı pire sorunuda çok olmaktadır.

Pire ile mücadele nasıl yapılır ?
Periyle mücadele kesinlikle bireysel yapılmayarak bireysel şekilde baş edemeyeceksiniz bi bireysel şekilde baş edemeyeceksinizdir. Çünkü bir pire yaklaşık 14 günde 2500 yavru verir. Sizler doğru ilacı bulana kadar bu esnada dört pire üreyebilecek potansiyel dedir. Bu sebepten de bireysel ilaçlama yapılmasında fayda olmamaktadır.
Pire sorununda kullanılan ilaçlar ?
Pire ile mücadele de mutlaka kokulu ilaç ve dumanlama kullanılmaktadır. Bunun ismi ise ulv dir. Bu uygulama yapılırken ortamda veya evlerimizde personel harici hiç kimsenin olmaması gerekmektedir. Personelinde özel tutumunu ve maskesini takma zorunluluğu olmaktadır. Bu ilaçlar sağlık bakanlığı dan onaylı olup fakat kokulu olduğundan dolayı kokusu bizlere öksürük yaparak belli bir süre rahatsız etmektedir. Bunun içinde yapımı esnasında lazım ve uygulama bittikten sonra 6 saat evin kapalı kalması gerekmektedir. Kapalı kalırken bütün güneşlikleri ve perdeleri de kapatmanız gerekir çünkü güneş ilacı vurduğunda ilacın kokusu daha çok ağırlaşmaktadır. Bu sebepten de ilaçlama yapıldı önce personellerimiz bütün detayları sizlere söylemektedir. 6 saat ev kapalı kaldıktan sonra evinize girip bir saate yakın süreçte evinizin bütün camları açarak havalandırmanız gerekir. Uygulama esnasında içeride açık gıda bırakıldıysa Bir daha onları kullanmamamız gerekmektedir. Aksi taktirde kullanılırsa çok ciddi sağlık sorunları ile karşı karşıya gelebilirsiniz. En son evinizi havalandırdıktan sonra da sabunlu bezlerle bütün yerleri ve tezgahların üzerlerini silerek sağlıklı bir yaşam alanına dönmekdesiniz.
Bu tür ilaçlamaları bireysel şekilde dışarıdan satın alınmaları yasaktır ve ayrıyetten insan sağlığında da çok büyük zararları dokunabilecek ilaçlardır. Bu tür sorunlar ile karşılaşmamak için en ufak bir böcek sorunu gördüğünüzde sorun büyümeden ilaçlama firmalarını aramanız yeterlidir.Hemen müdahele ederek sorunu artmadan kısa bir sürede çözüme hızlıca ulaştıracaklardır.

Bir önceki yazımız olan Ataşehir Böcek İlaçlama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

No votes yet.
Please wait...

Leave Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

metkim böcek ilaçlama böcek ilaçlama ümraniye