İstanbul İlaçlama Firmaları

İstanbul İlaclama Firmalari

Son zamanlarda hızla ilerleyen sektörlerden bir tanesi ise inşaat sektörleridir. İstanbul’ da artık çok az sayıda yeşillik alanlar kalmaktadır.

İlaçlama Firmalarında Dikkat Etmemiz Gerekenler ?

Böcek ilaçlama piyasasında gerek yüksek kaliteli gerek ise bilinçsiz ilaçlama firmaları vardır. İlaçlama firmaları seçerken yapacağımız şeylerden biraz bahsedelim. İlaçlama firmalarının omuzlarında çok yük vardır. Yaptığımız böcek ilaçlama zehirlenmenin olmaması gerekmektedir. Böcek ilaçlarının Sağlık bakanlığı tarafından onaylı olması gerekmektedir. Kesinlikle kimyasal madde içermemekte olup, insan sağlığına zarar vermeyecek kaliteli ve böceğe karşı kesin çözüm uygulayacak böcek ilaçları kullanılması gerekmektedir. Piyasanın oldukça altında ucuza satan ilaçlar bulunmaktadır. Fakat hem insan sağlığına zararlı hem böcekler üzerinde bir etki etmeyecek ilaçlardır.

İlaçlama Firması Seçerken Soracağımız Sorular ?

Öncelikle ruhsatlarının olması ve çalışma iznini olması gerekmektedir. Firmalarında mühendis çalıştırmak zorunluluğu olması, sağlık bakanlığı tarafından kullanılacak ilaçların izin belgeleri sormamız gerekmektedir. Aksi taktirde bunların hiç biri yok ise kalitesiz ilaçlar kullanılabilir.

İlaçlama Firmaları Arasında Neden Fark Olmaktadır ?

İlaç firmalarının bir çoğu yüksek sayıda personel çalıştırarak İstanbul da her il lerinde şubeleri olarak hizmet vermektedirler. Fakat küçük esnaf dediğimiz az personel çalıştıran firmalar onların şubeleri sizlerin evlerinize, ofislerinize uzak olduğu taktirde yol paralarına hesaplayarak yüksek fiyat çekmektedirler.

Fakat bu konuda kullandıkları ilaç da çok önemlidir. Kaliteli ilaç ve zararsız kimyasal madde içermeyen ilaçlar mutlaka diğer ilaçlara göre biraz daha pahalıdır.

Evlerimizi Sadece İlaçlama Firmaları Mı İlaçlama Yapabilirler ?

Bizim vatandaşlarımız evlerinde böcek, haşere gördüklerinde marketlerde satılan kapsüllü böcek ilaçlarını alarak evlerin bütün köşelerine, koltukların altlarına koymaktadırlar. Fakat bu tür kapsüllü ilaçlar insan sağlığına zararlı olarak sağlığımıza zarar vermektedirler. Aynı sırada marketlerde, eczanelerde böcek ilaçları satılarak bilinçsiz şekilde kullanmamız gerekmektedir. Dışarıdan aldığımız böcek ilaçları sadece gördüğünüz böcek kadarını öldürmeye yarar. Fakat İlaçlama firmaları geldiklerinde evinize girebilecek yerleri keşif ederek daha sonra evinizde hangi böcek olduğuna bakarak doğru ilacı kullanmaktadırlar. Evinizin bütün köşelerini mutfakta bazı özel yerleri daha fazla ilaç kullanarak haşereleri yuvalarından çıkartarak yok etmenin peşindeler. Yani sorunu kökünden çözümektedirler. Sizlerin kullandığı ilaçlar ise sadece gördüğünüz haşerelerde işe yarar.

Bir önceki yazımız olan Gümüş Böceği İlaçlama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

No votes yet.
Please wait...

Leave Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

metkim böcek ilaçlama böcek ilaçlama ümraniye