İlaçlamada Dikkat Etmemiz Gereken Kurallar

No votes yet.
Please wait...

İlaçlamada Dikkat Etmemiz Gereken Kurallar

Daha önce ki yıllarda ilaçlama hakkında fazla bilgi sahibi olmayan firmalar yüzünden bir çok sorunlar ortaya çıkmaktadır. Gerek zehirlenmeler gerek çevreye zarar verme gibi. Bu nedenle de haberlerden eşimiz dostumuzdan duyduğumuz kadarıyla ilaçlamadan artik uzak durmaktayız. Fakat son zamanlarda piyasaya okadar çok profosyonel ilaçlama firmaları çıktı ki hem insanları ilaçlamayla alakı bilinçlendirip ilaçlama yapmaktadır. Bu tür kurumsal ilaçlama firmaları kullandıkları bütün ilaçlar Sağlık Bakanlığı onaylı olup önerdiği şekilde yapılmaktadır. Bu tür firmalar Sağlık Bakanlığıyla danışıklı çalışmaktadırlar. Mutlaka garantili uygulama yapmanız gerekir. Her uygulamada tahsilat makbuzu ve faliyet raporu kesmesi gerekir. Sorun hala devam ediyorsa en gec ertesi gün gitmesi gerekmektedir.
İstanbul‘un neresinden ararsaniz arayin fiyatları sabit değişmemesi gerekmektedir. Personellerinin hepsinin yeterlilik belgelerinin olması gerekmektedir. İlaçlama yapmadan önce mutlaka iyi bir keşif yapması gerekir ve daha sonra uygulama yapılmas gerekir. Neredeyse her haşere çeşidine farklı ilaçlar kullanılmaktadır. Bu nedenlede gelen personelin çok iyi bilmesi gerekmektedir ve profosyonel olup seminerlere eğitimlere gitmesi gerekmketedir. Piyasada okadar çok merdiven altı firma var ki neredeyse ruhsatlı firmalarla ayır edilemez oldu. Bunun içinde ilk karşınıza çıkan firmalara yaptırmamanız gerekir. Titiz şekilde iyice araçtrmanız gerekir. Yirmi dört saat hizmet alabilecek firmaları seçiniz. Gelen personelin işe nekadar hakim bilgili olmasına bakmanız gerekir. Bütün ilaçları biosidal kullanma zorunlulu olması gerekir. Biosidal üründe yirmi dört saatin ardından sonra etkisini göstermesi gerekmektedir.
İlaçlama yaptıracağınız zaman yaptıracağınız firmanın mutlaka kullandığı yemlerin mutlaka güncel olması gerekir. Sıvı ilaçlamada veya fare ilaçlamasında uygulanan yemler güncel yeni olmazsa sorunu tamamen çözememektedir. Özellikle fare ilaçlamasında bu konuda çok hassas olmanız gerekir. Kurumsal ve profosyonel ilaçlama firmaları bu tarz yemleri azar azar almaktadır. Çok adette aldıkca ürün bozulmaya başlar ve farelere cazip gelmemektedir. Sıvı ilaçlamada da kullanılan ilaçların tarihi geçtiği zaman ilaçlara hiç fayda olmamaktadır. Sağlık Bakanlığı tarafından ziraii ve tarım ilaçlar kullanımı yasaktır. Bu tür ilaçların kullanıldığı yerlerde maruz kaldıysanız ortamda çok fazla solunum yapmadan ortamı terk etmeniz gerekmektedir. Bu tür ilaçların kokusu çok ağır olmaktadır ve çok çabuk ortamdan kokusu çıkmamaktadır. Bu ilaçlara maruz kalındığında ilerleyen yıllarda ciddi sağlık sorunları ile karşı karşıya gelmektesiniz. Bu nedenle hem kendinize hemde çevrenize zarar vermemek için ilaçlama firması seçerken mutlaka titiz davranmanız gerekmektedir. Daha detaylı bilgileri internet sitemizden veya bizleri yedi yirmi dört saat arayarak ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Fare İlaçlama Hususları ve Dikkat Edilmesi Gerekenler başlıklı makalemizde fare ilaçlama hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

metkim böcek ilaçlama böcek ilaçlama ümraniye