Hamam Böceği İlaçlama

hasere-ilaclama-sirketleri

Hamam böceğinin iki farklı ismi vardır. Yurt dışında Hamam böceği olarak geçen, Türkiye de ise karafatma olarak ile bilinen bir böcek türüdür. Bu haşere kendi bünyesinde 400′ ün üzerinde çeşidi vardır. Birçok bilim adamı hamam böcekleri için deneyler yaparak atom bombası dahi dayanabildiğini söylemektedirler.

Hamam Böcekleri Nasıl Ortamda Yaşamalarını Severler ?

Hamam böcekleri daha çok sulu yer ve nem olasılığının yüksek olduğu yerleri çok severler. Mesela mutfak lavabolarının altları genellikle nemli ve ıslaktır. Bu tarz yerleri sıklık ile bakarak ilaçlanıp temiz tutulmasında fayda vardır. Haşere görmeseniz dahi evinizin hijjeni ve sağlığınız için mutlaka sıklık ile ilaçlama yapmanız gerekmektedir. Birde lavabo’ larızda ki giderlerin etraflarında sıklık ile hamam böceği görebilir bu tarz yerlerin düzenli şekilde böcek ilaçlama yapılmasına önem vermeniz gerekmektedir.

Hamam Böceklerinden Nasıl Kurtulabilirim ?

Bu tür haşerelerden kurtulmanın iki yöntemi bulunmaktadır.

Bunlardan bir tanesi; Jel tipi ilaçlamadır. Genellikle köşelere kullanılan jel haşere ilaçlama üzerinden bir adet hamam böceği geçtiğinde yuvasına gittiği zaman yuvasında ki bütün haşereleri öldürmektedir. Ve bu jel uygulaması haşerenin kesinlikle önüne geçip böyle bir sorunla bir kez daha karşılaşmamanızın önüne geçmektedir. İkinci uygulama ise; Kokusuz böcek ilaçlama’ dır.

Kokusuz böcek ilaçlama sıvı su ile karıştırıp evinizin köşelerine sıkılarak hamam böceklerini yuvalarından çıkarmasına sebep olur. Bu uygulamayı yaparken yemeklerinizin üstlerini veya çevredeki eşyaları kaldırmanıza gerek yoktur. Çünkü kokusuz böcek ilaçlama olduğundan dolayı zararsız ve yapım aşamasında personelimizin yanında durarak izleyebilirsiniz. İşlem bittikten sonra evinizi havalandırmanıza gerek yoktur ilaç kokusuz olup belli bir süre sadece kuru temizlik yapmanız gerekmektedir. Bu uygulamayı yaptıktan sonra bir kaç gün sıklık ile haşere görebilirsiniz bütün böcekleri yuvalarından çıkartarak öldürüyor.

Hamam Böcekleri Ne Kadar Üreyebilirler ?

Bulundukları yerde sadece bir hamam böceği bir anda yüzlerce yavru vererek hızla yayılabilecek böcektir. Gözümüzle hamam böceği gördüğümüz süreçte kendi başımıza öldürmek yerine bu işi yapan böcek ilaçlama firmalarına devretmemiz gerekmektedir. Aksi taktirde baş edemeyeceğiniz sorunlarla karşılaşabiliriz. Bu sebepten dolayı evinizin sıklık ile veya altı ayda bir gibi bir süreçte ilaçlanmasında fayda olacağını söylemekteyiz.

Bir önceki yazımız olan Böcek İlaçlama Yaptırmanın Sebepleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

No votes yet.
Please wait...

Leave Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

metkim böcek ilaçlama böcek ilaçlama ümraniye