Büyükçekmece Böcek İlaçlama

Büyükçekmecenin tarihçesi

Büyükçekmece osmanlılara dayanan bir ilçedir. Denize çok yakın olmasıyla ve ayrıyetten tarihi yerlerin çok olmasıyla bilinmektedir. Genellikle evlerinin geneli ahşap olması ile birlikte önünde ufakta olsa bahçeleri olmaktadır. Büyükçekmece’deki evlerin bir çoğu Müstakil olmaktadır. Evlerin bir çoğu ahşap olduğundan ve çoğundan fazlası yılı itibariyle eski olmasından zaman geçtikçe evlerin ahşaplarınin araları açılmaktadır.
Büyükçekmece de hangi böcek sorunu olur ?
Evlerin Ahşap olmasından dolayı Ve ayrıyetten bahçelerinde çok sık olmasından Bir çok evlerinde tarihi eser olmasından dolayı genellikle tahtakurusu hamam böcekleri fare bahçelerde dolaşan kedilerden gelen pireler ve güvenler olmaktadır.
Büyükçekmece de ilaçlama firması neye göre seçmeliyiz ?
Mutlaka ilaçlama firmalarının ruhsatlarının olması sağlık bakanlığının onayladığı İlaçları kullanması personellerinin sizleri yaklaşımı yapmış oldukları uygulamalarda garanti vermeleri referanslarının iyi olmaları ve ayrıyetten İstanbul’un belli bir yerlerinde şubelerin olmaları göz önüne alınarak ilaçlama firması seçebilirsiniz. İlaclama firması seçerken çok dikkat etmelisiniz ki evinizi teslim ederken personellere aynı zamanda hem kendi sağlığınızı hemde çevrenizdekilerin sağlıklarını da onlara emanet etmelisiniz.
İlaçlamanın bizlere faydası ?
Gözümüzle göremediğimiz bir çok böcek çeşitleri evlerimizde yuva yapmış olmaktadır. İstediğiniz kadar evlerinizi Çamaşır sularıyla veya başka temizlik malzemeleriyle temizleseniz bile evlerinizde yüzlerce göz ile gözükmeyen veya büyük böcekler yuva yapıp sizleri gözükmemektedir. Halıların aralarında bile yaşayan böcek türleri vardır. Periyodik ilaçlama yaptırmanın çok büyük faydaları olacaktır.  İlaçlama yaptırırsanız düzenli evinizdeki göremediniz bütün böcekleri ortaya çıkartarak bütün yuvalarını dağıtmaktadır. Bu sebepten evinizi düzenli ilaçlama da çok faydalı olacaktır.
Kaliteli ilaç ile kalitesiz ilaç arasındaki farklar ?
Kalitesiz ilaç uygulama esnasında mutlaka ağır kimyasal kokmaktadır. Ayrıyetten uygulama yapılma esnasında bile İlacı sıkarken böcekler kokusunu alıp etrafa çok kısa sürede bile çıkmaktadırlar. Fakat kalitesi ilaç olduğunda haşerelere karşı çok fazla yararlı olmayarak uygulama boşa yapılmaktadır. Kaliteli ilaç ise uygulama esnasında bile kendini belli ederek böcekleri yuvalarından çıkartır ve herhangi bir kokusu yoktur. Kesinlikle bu ilaçlar sağlık bakanına onaylı olup insan sağlığını veya çevreye zarar vermemektedirler.

Bir önceki yazımız olan Sultanbeyli Böcek İlaçlama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

No votes yet.
Please wait...

Leave Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

metkim böcek ilaçlama böcek ilaçlama ümraniye