Beyoğlu Böcek İlaçlama

Beyoğlu İlçesi ve Tarihçesi

Beyoğlu İstanbul’un en kalabalık ilçelerinden bir tanesidir. Genellikle genç kısımları hitap etmektedir. Beyoğlunda daha çok kafelerin ve restorantların bol olduğu bir yerdir. Kafeler ve restorantlar ayda bir düzenli şekilde ilaçlama yapın resmi bir evrak alarak sağlık Bakanlığından denetlemeye geldiklerinde o Evrağı göstermeleri mecburdur. Fakat ilaçlamaya önem göstermeyen işyerleri İlaçlama yaptırmayarak mutfaklarında veya bir çok yerde böcek sorunu ile karşılaşmaktadırlar. Bu tarz yerlerde kesinlikle kokulu ilaç kullanılmaz. Sadece sıvı ilaç ile jel uygulaması uygulanmaktadır.

Genellikle mutfaklarda hamam böceği karıncaya Ve baklagillerden oluşan kurt olur. Bu tür böceklere karşı da sadece sıvı ilaç ve jel uygulaması uygulanmaktadır. Genellikle erken saatlerde ya da kapanmasına yakın ilaçlanmasınıda fayda vardır. İlacın kokusu olmayıp insan sağlığına zararlı değildir fakat müşteriler çevre kirliliğinden rahatsiz olmamak için müşterilerin göz önünde yapılmasında fayda vardır. Sıvı İlaçlaması yapıldığında bir hafta ıslak temizlik yapılmayacaktır. Aksi taktirde yapılırsa ilacın bütün etkili maddesini alarak hiçbir özelliği kalmayacaktır. Jel ise sıvı uygulamadan sonra yapılacak işlemdir. Genellikle nohut taneciği kadar pirizlerin veya duvarları aşıp ise ahşaptan aralarına sıkarak pirizlerin aralarından çıkan böceklere fayda etmektedir. Jelin uygulaması böcekleri koloni halide öldürmektedir. Böcekler jelin Üzerinden geçerek bedenlerine bulaştırıp yuvalarında gittiklerinde diğer böcekleri de bulaştırıp koloni halinde öldürmesini sağlar.

Beyoğlunda en çok hangi böceklerle karşılaşabiliriz ?

Genellikle Beyoğlunda kafelerde olduğundan dolayı Hamamböcekleri kalorifer böcekleri kurtlar ve fareleri görebilmekteyiz. Kafaları depoları karanlık ve sessiz olduğundan ayrıyetten bir davanın bol olduğundan dolayı fareler içeri girerek kendilerine güvenli bir yuva yapıp oradaki gıdalar yemektedirler. Hamam böcekleri hisse Mutfaklar’da sürekli yemek piştiğiden dolayı hem sıcak olmasından hem de yemek kokusunu olmasından ayrıyetten de yerlerin rutubetli ve nemli olduğundan dolayı bu tarz yerleri çok sevmektedirler.
İlaçlama firmaları arasında neden fiyat farkı var ?
Kullandıkları ilaçların kalitesine göre ilaçlama firmaların fiyatları da değişmektedir. Sağlık Bakanlığından onaylı olan ilaçları kullanan firmalar ilaçları pahalıya aldıklarından dolayı ilaçlamayı da piyasadadaki normal fiyata yapmaktadırlar. fakat Merdivenaltı firmalar kalitesi ilaç kullan lan dolayı ilaçları ucuz alıp ilaçlamaları da ucuz yapmaktadırlar. Ve kullandıkları ilaçları bir çoğu insan sağlığı da sınırlı ilaçlardır.

Bir önceki yazımız olan Sancaktepe Böcek İlaçlama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

No votes yet.
Please wait...

Leave Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

metkim böcek ilaçlama böcek ilaçlama ümraniye